Předán poslední dar z charitativní tomboly 10 let

DOBROVOLNICTVÍ JE JÍZDA. SENIOŘI SE TĚŠÍ NA VYJÍŽĎKY RIKŠOU

Rikša v hodnotě 200 tisíc korun byla pořízena z výtěžku charitativní tomboly, která se uskutečnila na výroční akci společnosti B of B cars.

Tisková zpráva ke stažení: Tisková zpráva - předání rikši - dar z tomboly 10 let B of B cars.pdf

Charitativní tombola B of B cars se konala v říjnu 2019 v rámci galavečera oslavy deseti let od založení společnosti.
V březnu 2020 byly do domova seniorů v Ostravě předány první dary - terapeutické lůžko a motomed.

„ S přispěním našich hostů z řad zákazníků, partnerů a zaměstnanců se podařilo vysbírat celkem 700 tisíc korun. Ve spolupráci s Nadací Krása pomoci byla za vybrané peníze zakoupena nejenom rikša pro seniory, ale i MOTOmed na posilování končetin a zklidňující terapeutické lůžko pro seniory v ostravském Domově Slunečnice. ,Splnili jsme tedy ambiciózní cíl, který jsme si dali při přípravách charitativní tomboly. Podpora charitativních projektů je nedílnou součástí naší firemní kultury,“ řekl jednatel společnosti B of B cars s.r.o. Ing. David Kiša.

Image titleImage title


„Dobrovolníci byli v době přetíženosti nemocnic a sociálních zařízení důležitými pomocníky, kteří pomáhali v provozech i v péči o klienty. Pandemie sice pozvolna polevuje, přesto chceme vlnu dobrovolnictví v regionu podporovat i nadále. Pořád jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoc nebo se cítí osamoceně. Dobrovolníci mohou pomáhat dál. Když jsme v říjnu minulého roku ve spolupráci s ADROU přišli s projektem #BoSmePartyja, měli jsme kromě vize posílit dobrovolnictví jen logo, skupinku veselých postaviček. Ty už mají své tváře, do projektu se aktivně zapojilo zhruba 230 lidí, každému z nich děkuji za ochotu nabídnout svůj volný čas a energii,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s výzvou, aby se na mailu SPOLU2@MSK.CZ hlásili další dobrovolníci.

Image title

První vyjížďka rikšou se konala 11. května v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě. Prvním oficiálním řidičem nové rikši byla zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá: „Jednou z našich činností a poslání je podporovat péči o seniory všude po republice. Jsme moc rádi, že v tomhle ohledu máme v Ostravě takového parťáka, jako je ADRA. Díky našemu propojení a partnerství jsme se tak mohli podílet na pořízení rikši, která má v našich očích hned několik přínosů pro seniory. Je to samozřejmě krásná příležitost k projížďce – nejen když nohy neslouží – hlavně unikátní mezigenerační propojení, kdy dobrovolníci vezou seniory po městě a tráví smysluplně volný čas. Děkujeme společnosti B of B cars za to, že už dlouhou dobu podporuje seniory na Ostravsku a opravdu významně přispívá k jejich důstojnému životu.“

Image title

Image title


Created by people in Arsyline.cz © 2016 - 2023

Upozornění